Upadłość konsumencka

 

Twój powrót do życia bez długów.

Ale wyjście jest. Od kilku lat mamy możliwość złożenia wniosku o tzw. upadłość konsumencką co pozwala osobom, które nieumyślnie wpadły w pułapkę zadłużenia pozbyć się długów i zacząć normalne życie. Taki właśnie wniosek możemy dla Ciebie przygotować. Sprawnie, dyskretnie i tanio.

 

Skontaktuj się z nami a całkowicie bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sytuację i zaproponujemy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie finansowe. Być może będzie to wniosek o upadłość a być może inna forma oddłużenia i wyjścia z trudnej sytuacji finansowej.

 

Nasze doświadczenie:

 

My i nasi współpracownicy zajmujemy się restrukturyzacją zobowiązań i pomocą prawną od 2004 roku.

 

Od 2015 roku pomogliśmy około 70 klientom w uzyskaniu upadłości konsumenckiej - w większości zakończonych umorzeniem wszystkich zobowiązań. Każdy z nich do dzisiaj zwraca się do nas w różnych sprawach prawnych i finansowych, bo wie, że zawsze uzyska od nas pomoc. Wielu z nich informuje nas na bieżąco jak diametralnie zmieniło się dzięki nam ich życie prywatne i zawodowe. Jak odzyskali spokój, szacunek, rodzinę i płynność finansową. Wiedzą, że zawsze służymy fachową pomocą i zwykłym ludzkim słowem tak potrzebnym w dzisiejszych czasach. Staramy się być niezawodni, profesjonalni i zawsze dostępni. Zadowolony klient to dla nas największa satysfakcja.

 

A teraz kilka słów o upadłości konsumenckiej.

 

Ustawa o upadłości konsumenckiej zaistniała w marcu 2009 roku lecz w praktyce zaczęła mieć zastosowanie dopiero po wprowadzeniu do niej poprawek w grudniu 2014 roku. Upadłość konsumencka jest to istotna redukcja lub całkowite umorzenie zobowiązań osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej, które powstały z przyczyn niezawinionej niewypłacalności.

 

Na wniosek dłużnika, upadłość ogłasza sąd rejonowy wydział gospodarczy do spraw upadłościowych. Upadłość można ogłosić raz na 10 lat. Wierzyciele nie mają możliwości wszczęcia postępowania upadłościowego w stosunku do osoby fizycznej.

 

Postępowanie upadłościowe pozwala na godne życie po jego wszczęciu przy zaspokojeniu wierzycieli z faktycznego majątku dłużnika co doprowadza ostatecznie do oddłużenia osoby fizycznej i umożliwienie jej normalnego życia. Jeśli dłużnik nie posiada majątku, nie stanowi to przeszkody w postępowaniu upadłościowym wobec niego. W przypadku, gdy przedmiotem licytacji jest nieruchomość, dłużnik dodatkowo otrzyma z ceny sprzedaży środki finansowe na wynajem mieszkania dla swojej rodziny przez 24 miesiące, zaś pozostałą sumę uzyskaną ze spieniężenia masy upadłości syndyk rozdziela w drodze planu podziału pomiędzy wierzycieli w kolejności ich uprzywilejowania.

 

Jeśli sumy uzyskane ze sprzedaży składników majątku dłużnika nie wystarczą na zaspokojenie wszystkich wierzycieli lub dłużnik nie posiada majątku – sąd ustali dodatkowo plan spłat. Okres planu spłat wynosi nie więcej niż 3 lata natomiast w uzasadnionych przypadkach sąd może całkowicie odstąpić od jego wyznaczenia.

 

Po stosowaniu się do obowiązków wynikających z planu spłat – zobowiązania niespłacone w toku postępowania z mocy prawa zostaną umorzone, a dłużnik zostanie całkowicie oddłużony.

 

Przy składaniu wniosku o upadłość konsumencką, trzeba też brać pod uwagę, że z chwilą ogłoszenia upadłości konsumenckiej między małżonkami powstaje rozdzielność majątkowa, tak jakby wzięli rozwód. 

 

Należy również pamiętać, że z chwilą ogłoszenia upadłości, wszelkie zobowiązania upadłego stawiane są w stan natychmiastowej wymagalności, nie tylko te, w stosunku do których toczy się postępowanie windykacyjne ale również te, które są spłacane terminowo.

 

Cały proces wydaje się mocno skomplikowany lecz, mając odpowiednią wiedzę, można go przeprowadzić szybko i sprawnie. Skontaktuj się z nami a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sytuację i dobierzemy najkorzystniejsze jej rozwiązanie. 

nowejutro.pl

Jeśli chcesz otrzymywać od nas najnowsze informacje dotyczące naszych ofert i promocji oraz informacje dotyczące szeroko pojętych finansów oraz prawa, których z pewnością nie nauczyli Cię w szkole a w życiu przydadzą się z pewnością nie raz, na przykład:

 

  • Jak zoptymalizować swoje obciążenia kredytowe?

  • Jak pozbyć się wszystkich długów i zacząć życie od nowa?

  • Jak negocjować z firmą windykacyjną aby morzyła Ci długi?

  • Jak wstrzymać egzekucję komorniczą?

  • Jak legalnie płacić mniejsze podatki?

  • Jak nie płacić przedawnionych długów?

  • Jak uniknąć przejęcia długów spadkowych?

  • Jak bezpiecznie poręczać?

  • Jak napisać pismo do sądu lub urzędu?

 

I wiele innych ciekawych informacji ....

 

-  Zapisz się na naszą listę mailingową.

 

Zanim to zrobisz zapoznaj się z Regulaminem, który znajdziesz tutaj

 

Zanim wyślesz formularz sprawdź czy poprawnie wpisałeś swój adres mailowy gdyż nie będziemy mogli skontaktować się z Tobą.

 

Nie musisz posiadać majątku, aby ogłosić upadłość.

 

Po jej przeprowadzeniu masz czystą kartę - zaczynasz życie bez długów.

Czy całkowite umorzenie długów jest w ogóle możliwe?

 

Jak najbardziej i wcale nie zależy to od wysokości Twojego zadłużenia. Możesz mieć kilkaset tysięcy zobowiązań i uwolnić się od nich całkowicie i na zawsze. Możesz zacząć nowe życie bez pism od komorników, pracowników firm windykacyjnych i ciągłych telefonów od wierzycieli upominających się o swoje należności. Oczywiście zaciągnięte zobowiązania należy spłacać lecz często zdarza się tak, że jakieś zdarzenia losowe spowodują utratę płynności finansowej i wówczas sytuacja wymyka się spod kontroli – człowiek wpada w spiralę zadłużenia i wydaje się, że sytuacja jest bez wyjścia.

Kontakt

Wpisz swoje imię
Twój e-mail:
Sprawdziłem poprawność wpisanego maila
Wpisz swój numer telefonu (pole nieobowiązkowe)
Zapoznałem się z Regulaminem
Proszę o zapisanie mnie na listę
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

nowejutro.pl

ul. Kopernika 30 lok 516

00-336  Warszawa

tel. +48 515-048-468,

biuro@nowejutro.pl

Kontakt z nami